Vítejte na stránkách Jezdeckého klubu Dukovany!

úterý 7. října 2008

Praha 14.9.2008


Výlet do Prahy

Několik členů Jezdeckého klubu Dukovany využilo nabídky volného místa v autě pana senátora Jonáše a ráno v neděli 14.9.2008 jsme se vypravili do Prahy. Cílem byla návštěva finálních soutěží mezinárodních skokových závodů ČSOB CSIO-W4.

Ale nejprve jsme neodmítli pozvání pana senátora do sídla Senátu Parlamentu ČR - Valdštejnského paláce. Provedl nás Jednacím sálem senátu, shlédli jsme Hlavní sál a další historické prostory sloužící pro jednání a oficiální přijetí zahraničních návštěv. Nemohli jsme vynechat ani Valdštejnskou zahradu s dominantní Sallou terennou.

Poté jsme se vydali na Císařský ostrov, kde od čtvrtka 11.9.2008 probíhaly mezinárodní skokové soutěže ČSOB CSIO – W 4. Závodů se zúčastnilo soutěžících z 15 zemí.
Neděle patřila finálovým soutěžím pro mladé koně a Grand Prix ČSOB.
Nejprve se shlédli finálový závod pro mladé koně, kterého se zúčastnilo 44 jezdců.
Vyvrcholením mezinárodních skokových závodů bylo odpolední finále Grand Prix ČSOB. Pro soutěžící byl připraven technicky obtížný parkur s výškou 150 cm, který se podařilo překonat bez penalizace pouze dvěma jezdcům z celkového počtu 49.
Vítězem se stal Ital Emanule Gaudiano s koněm Uppercut DS. Při startu dvou domácích jezdců obecenstvo ani nedýchalo a drželo palce. Ale bohužel ani jednomu se parkur nepodařilo překonat bez penalizace. Zdeněk Žíla s koněm Pinot Grigio absolvoval parkur se shozením jedné překážky a Aleš Opatrný s koněm Titan R.S. se shozením dvou překážek. I přes tento finální neúspěch byl Aleš Opatrný s dvanáctiletým českým teplokrevníkem Titanem vyhodnocen nejlepším českým jezdcem.

Domů jsme se vraceli v podvečerních hodinách, naplněni úžasnými zážitky z jezdeckých závodů. Díky panu senátorovi jsme prožili zajímavou záříovou neděli.


za JK Dukovany
M. Kunčová