Vítejte na stránkách Jezdeckého klubu Dukovany!

úterý 15. října 2013

Podzimní skákání

V sobotu dopoledne se ve stáji sešly děti z jezdeckého kroužku, které svým rodičům ukázaly, co všechno už se během svého docházení do kroužku naučily. Děti si zvládly poníka dovést z výběhu, vyčistit, nasedlat a nauzdit. Na jízdárně se vystřídaly na dvou ponících, předvedly jak umí poníka rozejít, zastavit a naklusat.
Poté následovala soutěž bez koní, děti soutěžily ve dvojicích, z jednoho se stal koník se zavázanýma očima a udidlem v rukou, druhé dítě dostalo do rukou otěže a vedlo svého koně přes překážkovou dráhu.
Posledním úkolem pro děti bylo nakreslení  poníka Mazla, kterého jsme do stáje dovezli před pár dny a se kterým se děti teprve začnou seznamovat.
Někteří rodiče našli odvahu a svezli se na velkém koni a poté už následovalo vyhlášení výsledků soutěží. Protože se nám líbily všechny obrázky, nakonec svou první stužku dostali všichni.
Odpoledne měly svou premiéru naše juniorky, které si zajely svůj první parkur. Byly velmi statečné, přeskákaly všechny překážky a proto i jim patří velká pochvala.
Tímto setkáním jsme ukončili letošní sezonu a už se těšíme na další.