Vítejte na stránkách Jezdeckého klubu Dukovany!

čtvrtek 9. června 2016

Příspěvek do Zpravodaje

Jezdecký klub Dukovany
Aktuálně má jezdecký oddíl ve stájí 4 klubové koně, dva poníky a dva větší koně. K haflingovi Nadirovi jsme koupili českého teplokrevníka April. Kroužky vede Nikola Badinová a děti se v nich učí základům ježdění. Doufáme, že děti budou pokračovat  a zapojí se do naší členské základny. Taky je možnost vyjížděk do terénu, tréninky s kvalifikovaným trenérem, složení jezdecké licence a možnost absolvování závodů na klubových koních.
·         Pro děti jsme už 2x připravili  akci vožení na koni zdarma a další budou následovat.
·         Nabízíme vyjížďky na koních do přírody i svezení na jízdárně cena je 300 Kč /hod. Je potřeba se předem domluvit. Informace jsou na stránkách JK.
·      Cena Vysočiny letos opět nebude z důvodu oprav v areálu. Snažíme se tak alespoň reprezentovat klub na závodech jinde v okolí.

Koně na silnici
Možná se již některým řidičům stalo, že při jízdě automobilem potkali jezdce na koních, kteří kráčeli po silnici nebo silnici přecházeli či jeli podél ní. Pokud svým autem a způsobem jízdy koně nevyděsili k smrti či bezhlavému úprku, byl to jistě milý pohled. Aby po takových setkáních zbývaly opravdu jen dobré vzpomínky, prosíme řidiče nákladních, osobních aut, motocyklů ale i cyklistů, aby kolem koní projížděli pomalu, se zvýšenou opatrností. Když na ně máváme, aby zpomalili, neděláme to jen tak.
Někdy jezdec na koni nezpozoruje právě přijíždějící auto a jestliže řidič automobilu koně s jezdcem včas spatřil, je lepší přibrzdit než nervózně troubit. Troubení při setkání s jezdcem na koni raději nepoužívat vůbec - snad jen v případě nenadálého možného střetu, jinak může dojít k nebezpečným reakcím koně a pádu jezdce, někdy i přímo pod auto. Střetnutí auta s koněm nemusí ani pro řidiče dopadnout dobře.
Škodolibé troubení už k setkání s jezdeckou dvojicí nepatří vůbec - je to hrubé ohrožování jezdcovy bezpečnosti. Jsou řidiči, kteří nejen zatroubí, ale ještě přidají plyn, přičemž se mihnou tak blízko kolem koně na silnici, že vyděsí i otrlé a zkušené jezdce.
Je potřeba si uvědomit, že na koni můžete jednou sedět i Vy, Vaše děti nebo děti Vašich známých a že si můžete sami zažít, jak je nepříjemné a nebezpečné, když řidiči řítící se kolem, ignorují Vaši přítomnost na silnici.
 Aktuálně máme ve stájí nový přírůstek. Hřebeček Libere Mondamo Jack ,
 majitelka Kristýna Březinová